Rozpoczynamy nabór do VI Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu

Data publikacji: niedziela, 08 maja 2016 / Autor: Administrator

LSPWK2016plakat pion www

Minął kolejny rok i znowu mamy przyjemność zaprosić tegorocznych absolwentów oraz studentów minimum II roku architektury lub architektury krajobrazu, do udziału w szóstej już edycji Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu. W tym roku odbędzie się ona w Strzegomiu, w dniach 15-20 września 2016. Ponieważ jest to VI LSPWK i cyfra "sześć" odgrywa ważną rolę, postanowiliśmy przedłużyć czas trwania warsztatów i w tym roku potrwają one 6 dni! To nie jedyna zmiana w dotychczasowym kształcie naszego projektu... Od tego roku sponsorem Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu jest Klaster Kamieniarski. Pozwoli nam to dofiansować program zajęć, szerzej przybliżyć dostępne w Polsce materiały, podnieść jakość kształcenia zwiększając liczbę branżystów zaangażowanych w projekt.

Oprócz sponsora, czyli Klastra Kamieniarskiego, orgaznizatorami są niezmiennie: Fundacja "Bazalt" oraz czuwający nad merytorycznym zakresem zagadnień architektonicznych - Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Właściwe stosowanie kamienia w projektach wymaga sporego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi i tradycyjnymi technikami obróbki kamienia, zwiedzą zakłady kamieniarskie, będą mieli okazję samodzielnie zaprojektować i wyspecyfikować do produkcji elementy kamienne takie jak ławki, fontanny, stopnie, schody itp. Doświadczony zespół wykładowców i opiekunów, w skład którego wchodzą nauczyciele akademiccy, eksperci branży kamieniarskiej a także byli uczestnicy LSPwK, gwarantuje ciekawe zajęcia, prowadzone z dużym zaangażowaniem i dbałoscią o najdrobniejszy szczegół. Zapewniamy 32 godziny zajęć, pięć noclegów, pełne wyżywienie i moc atrakcji m.in. zwiedzanie czynnego kamieniołomu granitu.

Jak co roku mamy 15 miejsc. Jak co roku warunkiem przyjęcia jest wypełnienie i terminowe przesłanie karty zgłoszeniowej oraz pracy konkursowej. Jak co roku wybierzemy tych z Was, którzy przekonają komisję rekrutacyjną do swoich pomysłów.

Zdjęcia i relacje z poprzednich edycji można zobaczyć na naszej stronie internetowej i na stronie Fundacji "Bazalt" na facebooku. Tu można pobrać kartę zgłoszeniową i regulamin

SŁUP BAZALTOWY KONKURS05052016

Treść zadania konkursowego:

Masz do dyspozycji słup bazaltu o przybliżonych wymiarach 180 x 58 x 55 cm. (zdjęcie powyżej)
Na co najbardziej Twoim zdaniem się nadaje:
a) ławkę,
b) fontannę,
c) inne zastosowanie.
Przygotuj maksymalnie trzy odręczne szkice i krótko - w kilku zdaniach, uzasadnij swój wybór.

Format szkiców, zastosowana technika, kolorystyka itd. DOWOLNE! Liczymy na Waszą kreatywność i ciekawe spojrzenie na kamień.

Skany szkiców oraz uzasadnienie prześlij na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Nie zapomnij dołączyć karty zgłoszeniowej i skanu legitymacji (ew. dyplomu).


Na zgłoszenia czekamy do 10. czerwca 2016.

Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe