Konferencja w Wieliczce

Data publikacji: niedziela, 13 kwietnia 2014 / Autor: Administrator

P1000548W dniach 9-11.04.2014 r. odbyła się w Kopalni Soli "Wieliczka" X Konferencja Dziedzictwo i historia górnictwa oraz wykorzystania pozostałości dawnych robót górniczych. Organizatorem tego wydarzenia był Instytut Górnictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe KGHM Cuprum, a uczestnikami naukowcy i praktycy związani z tematyką zagospodarowania obszarów pogórniczych. Wśród prezentowanych w pierwszym dniu konferncji tematów, ze swoją prezentacją wystąpiły Kasia Zych-Głuszyńska i Ola Skolak, opowiadając o działaniach podejmowanych wokół kamieniołomu Bazalt w Strzegomiu.

Uczestnicy Konferencji dowiedzieli się o genezie, stanie obecnym i perspektywie działań zmierzających do zagospodarowania naszego kamieniołomu.

Tematyka wszystkich prezentacji, łącznie z sesjami terenowymi, zorganizowanymi w drugim i trzecim dniu Konferencji (Trasa Górnicza w Kopalni Soli "Wieliczka" i Geologia i historyczne górnictwo okolic Krakowa), stanowiły doskonałe źródło wiedzy o tej ważnej dla nas tematyce. Spotkanie dało też możliwość wymiany poglądów i dyskusji na prezentowane tematy.

Więcej informacji dotyczących tej tematyki znaleźć można pod adresem: www.history-of-mining.pwr.wroc.pl

P1000488P1000574

 

Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe