Nabór do V Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu

Data publikacji: niedziela, 10 maja 2015 / Autor: Administrator

PLAKAT V LSPwK 07052015

Gorąco zapraszamy tegorocznych absolwentów oraz studentów minimum III roku architektury lub architektury krajobrazu do udziału w V Letniej Szkole Projektowania w Kamieniu, która odbędzie się w Strzegomiu w dniach 18-22 września 2015. Szkoła przeprowadzona będzie jak co roku w formie warsztatów i potrwa 5 dni w czasie których uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami projektowania w kamieniu naturalnym. Właściwe stosowanie kamienia w projektach wymaga sporego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi i tradycyjnymi technikami obróbki kamienia, zwiedzą zakład kamieniarski, będą mieli okazję samodzielnie zaprojektować i wyspecyfikować do produkcji elementy kamienne takie jak ławki, fontanny, stopnie, schody itp. Doświadczony zespół wykładowców i opiekunów, w skład którego wchodzą nauczyciele akademiccy, eksperci branży kamieniarskiej a także byli uczestnicy LSPwK, gwarantuje ciekawe zajęcia, prowadzone z dużym zaangażowaniem i dbałoscią o najdrobniejszy szczegół. Zapewniamy 32 godziny zajęć, cztery noclegi, pełne wyżywienie i moc atrakcji m.in. zwiedzanie czynnego kamieniołomu granitu.

Warunkiem przyjęcia jest wypełnienie i terminowe przesłanie karty zgłoszeniowej oraz pracy konkursowej.

Praca polega na zaprojektowaniu koncepcji placu zabaw z wykorzystaniem kamienia jako głównego tworzywa. Od każdego kandydata oczekujemy szkiców koncepcyjnych 4-5 urządzeń/instalacji jakie Państwa zdaniem powinny się znaleźć na placu zabaw i mogą być całkowicie lub w dużej części wykonane z kamienia.

Na zgłoszenia czekamy do 08. czerwca 2015.

Zgłoszenie i skany legitymacji lub dyplomu prosimy przesyłać e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Zdjęcia i relacje z poprzednich edycji można zobaczyć na naszej stronie internetowej i na stronie Fundacji "Bazalt" na facebooku.

Tu można pobrać kartę zgłoszeniową i regulaminAktualizacja 26.05.2015

Pytanie od jednej z kandydatek:

Jestem zainteresowana udziałem w Letniej Szkole Projektowania w Kamieniu, chciałabym zapytać o zakres opracowania pracy konkursowej, a mianowicie jej temat dotyczy koncepcji placu zabaw, czy obszar na którym należy zaprojektować urządzenia jest dowolny? Czy jest ściśle narzucony konkretny teren, który wymaga zagospodarowania? Na stronie nie mogę się doszukać żadnej mapy. Czy szkice koncepcyjne mogą być wykonane w dowolnej technice czy powinny to być wizualizacje?

Odpowiedź organizatorów:

Od kandydata oczekujemy 4-5 szkiców urządzeń/instalacji, które mogą być wykonane przynajmniej w dużej części z kamienia i będą służyć dzieciom na placu zabaw. Chodzi o ciekawe pomysły, kreatywne spojrzenie na temat i materiał. Nie oczekujemy koncepcji zagospodarowania konkretnego placu zabaw o określonych współrzędnych i parametrach. Nie narzucamy lokalizacji, rodzaju kamienia, technologii obróbki ani budżetu. Pomysły na poszczególne urządzenia nie muszą być spójne, wykonane wg jednej linii czy wzoru, mogą też dotyczyć tego samego rodzaju instalacji czyli np. przedstawiać 4 różne wizje piaskownicy czy huśtawki wykonanej z kamienia. Technika wykonania szkiców jest dowolna, mogą to być wizualizacje, ale zaakceptujemy też zeskanowane odręczne rysunki. Wrażenie estetyczne jakie prace wywrą na komisji jest ważne, ale jeśli chodzi o technikę wykonania prac oceniane będą przede wszystkim czytelność i jasny przekaz.


 

Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe