Święto Granitu Strzegomskiego 2015 - Podsumowanie

Data publikacji: poniedziałek, 22 czerwca 2015 / Autor: Administrator

miniawww

Oj, działo się w tym roku!...

Fundacja "Bazalt" zorganizowała podczas tegorocznego ŚGS sporo atrakcji. Można powiedzieć, że tradycyjnie bo już po raz trzeci, przygotowała w niedzielne popołudnie GRAnitową GRĘ. Uczestnicy poznawali ciekwe miejsca i atrakcyjne fakty z historii naszego miasta. Sponsorami nagród były: Gmina Strzegom, Grabinex i firma Mat-Inter.

Dzień wcześniej, w ramach działań Klastra Kamieniarskiego, którego koordynatorem jest Fundacja, zorganizowana była zabawa pod nazwą "Gierki Klasterki". Członkowie klastra czyli przedsiębiorcy branży kamieniarskiej, Zespół Szkół ze Strzegomia oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu bawili się z dziećmi w kilkunastu punktach Rynku. Uczestnicy musieli rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania i zbierać pieczątki, któe potem wymieniali na atrakcyjne nagrody.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wydarzenia odbywające się w pobliżu Galerii Zbazaltu.pl, która podczas ŚGS obchodziła pierwszą rocznicę działalności. Uczennice Zespołu Szkół zorganizowały pokaz granitowej biżuterii. Świetnie przygotowane do występu, gustownie ubrane, w rytm doskonałej muzyki, rewelacyjnie prezentowały się spacerując z wielką gracją po czerwonym dywanie.

Film z pokazu mozna zobaczyć tutaj.

Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach tegorocznej edycji ŚGS można znaleźć m.in. na oficjalnych stronach miasta www.strzegom.pl.

Zdjęcia dostępne są w naszej galerii a krótki film pod tym adresem.

Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe