GRAnitowa GRA 4.0

Data publikacji: piątek, 24 czerwca 2016 / Autor: Administrator

 DSC0027m

Już po raz czwarty Fundacja "Bazalt", przy finansowym wsparciu Gminy Strzegom, zorganizowała GRAnitową GRĘ. Jak co roku podczas Święta Granitu Strzegomskiego zaprosiliśmy dzieci i dorosłych na aktywny spacer po mieście. Aktywny, ponieważ uczestnicy w trakcie gry miejskiej muszą rozwiązywać zagadki, szukać ukrytych wiadomości, identyfikować miejsca i budynki na podstawie zdjęć i map.

W tym roku uczestnicy przenieśli się w klimat przedwojennego Strzegomia i zmierzyli się z zagadką kryminalną. Wcielili się w detektywów i musieli przeprowadzić śledztwo w sprawie napadu na Reichsbank. Komisarz Gerhard Schneck przygotował akta śledztwa na podstawie których detektywi mogli wytropić złodzieja i wskazać miejsce ukrycia łupu. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem i przysporzyło sporo trudu śledczym, ale większość z nich poradziła sobie z nim bez dodatkowej pomocy.
GRAnitowa GRA 4.0 przyciągnęła ponad 200 uczestników ze Strzegomia i całego Dolnego Śląska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Strzegom.

 DSC0064m
Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe