III Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu 2013

Data publikacji: wtorek, 10 września 2013 / Autor: Administrator

alt

Zapraszamy studentów architektury i architektury krajobrazu, którzy ukończyli min. II rok studiów inżynierskich, na III Letnią Szkołę Projektowania w Kamieniu, która odbędzie się w dniach 20-24 września 2013 roku w Strzegomiu.

Cel Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu:
- praktyczne przeszkolenie studentów w problematyce projektowania z wykorzystaniem kamienia naturalnego,
- zapoznanie uczestników z możliwościami i ograniczeniami wynikającymi z zastosowania kamienia naturalnego jako materiału budowlanego,
- wykorzystanie metody warsztatów plenerowych do zapoznania studentów z wszystkimi etapami realizacji projektu: koncepcja, projekt, wykonanie, montaż.

Uczestnicy w trakcie warsztatów:
- zdobędą wiedzę na temat zasad projektowania w kamieniu zgodnych ze sztuką kamieniarską;
- poznają proces obróbki i przygotowania kamienia na potrzeby architektury krajobrazu;

- zrealizują indywidualne projekty małej architektury współpracując ze specjalistami z zakresu usług kamieniarskich.

Tematy projektowe zostaną starannie wybrane pod kątem możliwości zaprojektowania różnych rodzajów małej architektury w dopasowaniu do otaczającej przestrzeni. Studenci będą pracować w maksymalnie 4-5 osobowych zespołach pod merytoryczną opieką doświadczonych architektów oraz osób z doświadczeniem w branży kamieniarskiej.

Dodatkowo raz dziennie grupę projektową skonsultuje pod kątem praktycznych możliwości wykonania, kosztów, problemów związanych z montażem pan Bogusław Skolak z firmy „GRANEX” (jednej z wiodących firm pod kątem technologii obróbki kamienia) a także praktyk z doświadczeniem w projektowaniu w kamieniu oraz nadzoru nad realizacjami inwestycji z wykorzystaniem kamienia naturalnego.

W trakcie Szkoły Letniej uczestnicy zapoznają się również z zasobami kamienia naturalnego wydobywanego na Dolnym Śląsku a także z problematyką wydobycia zasobów kamienia naturalnego, zwiedzą czynny kamieniołom granitu oraz nieczynny kaminiołom bazaltu.

Całkowity koszt udziału w Letniej Szkole Projektowania w Kamieniu: 950 zł, studenci, dzięki dotacji firmy „Granex” Sp. z. o.o. i Fundacji „Bazalt”, wnoszą jedynie opłatę organizacyjną w wysokości 99 zł.

Zgłoszenia udziału: wypełnioną kartę zgłoszeniową, szkic ławki oraz skan legitymacji studenckiejnależy przesłać do 30 czerwca 2013 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wysłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z deklaracją udziału i akceptacją regulaminu Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu.

alt
Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe