Mozaika

mozaiki1

Warsztaty mozaikowe to atrakcyjne i cieszące się dużą popularnością zajęcia plastyczne, organizowane przez Fundację "Bazalt". Polegają one na układaniu obrazów z malutkich kawałków różnokolorowych kamieni naturalnych.

Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy bardzo chętnie włączają się do zabawy. Otwarte dla wszystkich zajęcia prowadzone są w czasie imprez plenerowych w Strzegomiu oraz innych miastach regionu.

Cyklicznie, od 2011 roku, największe mozaikowanie ma miejsce podczas Święta Granitu Strzegomskiego. Namiot, w którym odbywają się warsztaty odwiedza wtedy codziennie kilkaset osób, a każdy artysta zabiera swoją pracę na pamiątkę. Impreza na taką skalę odbywać się może tylko dzięki wsparciu sponsora - strzegomskiej spółki Granex (www.granex.com.pl).

 

Pasją mozaikową zaraził nas i strzegomian Lubosz Karwat (www.karwat-mozaika.pl), pod którego czujnym okiem odbywają się czerwcowe warsztaty na strzegomskim rynku. Lubosz jest także pomysłodawcą imprez towarzyszących: konkursów, happeningów.

Zabawa w układanie mozaiki jest także pomysłem na nietuzinkowe, twórcze i bardzo ciekawe zajęcia plastyczne dla przedszkoli, szkół i innych grup i grupek, które szukają nowych wyzwań. W przypadku zainteresowania taką ofertą prosimy o kontakt. 

 

Powrót do spisu
Nasz Facebook
YouTobe